В Одесі триває тренувальний збір спринтерського спрямування Національної збірної України зі спортивного орієнтування.

У неділю (4 лютого) орієнтувальники бігали цікаву спринтерську естафету, а сьогодні (6 лютого) відбігали 2-гу швидкісну роботу – зранку кваліфікацію у парку, а ввечері фінал центром міста. Після насиченого спринтерського дня ЖА поспілкувалась з Рачуком Тарасом, який показав найкращий результат на кваліфікації і Ушкварком Павлом – переможцем фінального старту.

кваліфікація Ч
кваліфікація Ж

Тарас, розкажи як тобі сьогодні біглося, що сподобалось/не сподабалось, чого не помітив?

“Насправді, кваліфікація вийшла набагато краще ніж фінал, фізично, мабуть – там був парк, тут – місто і про техніку казати, мабуть, що немає чого. Що не вийшло? – мабуть вибір варіанту: помилився на 3-ій КП, коли не побачив сходи хоч і знав, що на них втрачається…”

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

Тобто, ти побіг справа, а вважаєш що потрібно зліва?

“Так, думаю що на цьому втратив не менше 10 сек. Правий хоч і коротший, але потрібно спуститися, потім піднятися. Потім ще дрібні були помилки: на 11-ий полінувався повернутися на сходи, пішов правим варіантом”.

А як щодо довгих перегонів?

“На довгих намагався на метушитися, а одразу обирати однозначний варіант. Ось на 5-ий одразу наліво, оскільки правим кут більший… Хоча, може і правий кращий.. Я бачив, що Паша (Павло Ушкварок, – прим. редакції) побіг лівим і вже за ним біг. На 9-ий знову ж 2 варіанти, обрав правий – він і без сходів і ніби ближе виходить. На 10-ий мабуть рівнозначні варіанти, я побіг лівим – вертався назад, на сходи не побіг. Ось на 3-му велика помилка – сек 15. А коли біг з 11-го, мені сподобалась моя робота, і вже орієнтувався по своєму заходу 🙂

А так загалом – фізично трохи втомився. Можливо, потрібно було поберегтися – хоча на Європі чи дорослих змаганнях навряд чи вийде берегти сили – потрібно буде викладатися на повну, щоб пройти кваліфікацію“.

Фінал Ч

Павло, це був тактичний хід – зекономити сили на фінал?)

“Та ні, просто на кваліфікації я шукав не знаю чому пункти, а їх було погано видно, шукав по кущах, втрачав на цьому час, а потрібно було прибігати в точку і вибігати”.

А щодо вечірньої дистанції, в загальному сподобалось?

“Думаю, що для цієї місцевості досить цікаво – витиснули максимум з того, що було“.

Який перегон був найцікавіший?

“Трудно сказати. Практично на кожному були варіанти, важко обрати якийсь”.

Який раз ти бігаєш в Одесі? Можна казати, що вже сформулалися шаблонні рішення – у якій ситуації як діяти?

“Насправді, я тут вдруге, тож ніяких шаблонних рішень не було – для мене це дуже свіжа карта”.

Давай пройдемося по перегонам. Як біг на 5-ий?

“Зліва. Зараз буде потрібно поміряти, дуже цікаво“.

А 10-ий?

“Також зліва, але через сходи біля мосту”.

Щодо 3-го?

“Оббіг Оперний зліва, а ось зараз дивлюсь – значне оббігання, та з іншого боку – довелось би вертатись, якщо справа бігти. Але так важко сказати, було б добре мати відсічки. І от зараз дивлюсь, що і на 4-ий помилився: одразу на сходи побіг, а потрібно було у прохід”.

Ти стартував в кінці, наздогоняв когось з хлопців?

“Ну бачив Поляницю на заході на 12-ий, Кабиша ще десь на перегоні обігнав, а більше – ні”.

А як тобі результати молодого покоління?

“Ну треба ще подивитися результати, наче Рачук Тарас і Стас Поляниця непогано пробігли – мені подобається як біжать ці хлопці“.

Саме ця трійка: Павло, Стас і Тарас “забігли у медалі” тестового старту серед чоловіків.

фінал Ж

У дівчат найкращий результат показала Дзема Катя, відірвавшись від переслідувачів більше ніж на 30 сек, а далі щільні результати показали Захарова Поліна, Федорова Олена, Балабанова Ольга.

Більше карт зі збору та довжини варіантів шукайте на сторінці збору, які готує тренер національної збірної. Розбирайте та перемагайте! 🙂

 

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів