Містечко Вижниця. Мальовниче передгір’я Карпат. Сюди 31 березня прибули понад дві сотні атлетів з України та закордону, щоб взяти участь в уже традиційному українському cтарті «Гуцул Трейлі».

В рамках змагань відбулися забіги на трьох трейлових дистанціях:

«Соколине око» – траса довжиною 52.6 км та з набором висоти 2910 м;
«Виженка» – траса довжиною 23 км та з набором висоти 1025 м;
«Гамованка» – цьогорічна новинка від організаторів – 9.6 км бігу з набором висоти 330 м.

Чемпіонат України з трейлу відбувся саме на трасі «Соколине око». Тут зійшлися в боротьбі понад 70 спортсменів.

Перемогу серед чоловіків здобув киянин Олег Сурженко. Йому вдалося вибігти із семи годин – 6:59 год. Інші два призери фінішували з інтервалом у 5 хвилин. Так, тернополянин Сергій Сапіга із часом 7:04 год став другим, а «бронза» із результатом 7:09 год дісталась львів’янину Валерій Шипунову.

Серед жінок чемпіонкою України стала одеситка Юлія Тарасова. Дистанцію 52.6 км Юлія подолала за 8:45 год. З цим результатом вона посіла тринадцяте місце серед всіх учасників, кому підкорилась траса «Соколине око». Друге місце серед жінок у львів’янки Дарії Боднар8:58 год. Оксана Рябова з Чернігівщини фінішувала третьою. ЇЇ час – 9:19 год.

Результати, показані спортсменами на «Гуцул Трейлі», зараховуються в їхній особистий рейтинг, який формує Міжнародна асоціація трейлового бігу (ITRA).

Також на змаганнях у Вижниці здійснювався відбір українських атлетів на чемпіонат світу, що відбудеться в Іспанії 10-13 травня (м. Пен’ялоса).

За рішенням виконкому ФЛАУ нашу державу на світовій першості з трейлу представлятимуть 9 чоловіків та 6 жінок. При цьому визначений порядок їхнього відбору. В Іспанію поїдуть ті атлети, що посіли 1-3 місця в українському чемпіонаті. Решта учасників (6 чоловіків та 3 жінок) обиратимуться відповідно до їх позиції в міжнародному рейтингу ITRA.

Таким чином, наразі склад української команди відомий лише на третину. Це Олег Сурженко, Сергій Сапіга, Валерій Шипунов, Юлія Тарасова, Дарія Боднар та Оксана Рябова. Імена інших учасників від України будуть оприлюднені пізніше на сайті ФЛАУ.

А ми ж бажаємо нашій збірній успіхів на чемпіонаті світу!